انواع تبلیغات محیطی + آشنایی با موثرترین روش های تبلیغات محیطی

11 بهمن 1402
0 نظر
انواع روش های تبلیغات محیطی + آشنایی با موثرترین روش تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی، اطلاع رسانی و ارتباطات است. این شیوه بیش از 5 هزار سال پیش و درست در زمانی که ایرانیان و یونانیان دستاوردها و نام‌های پادشاهان خود را بر روی دیوارهای مقبره‌ها حک می‌کردند وجود داشته است. با وجود خلق انواع روش‌های تبلیغاتی متفاوت، هنوز هم تبلیغات محیطی یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغات و حتی موثرترین آن‌ها شمرده می‌شود.

راستی شما با انواع روش‌های تبلیغات محیطی آشنا هستید؟ آیا می‌دانید چند روش برای تبلیغات محیطی وجود دارد؟ آیا می‌دانید موثرترین روش برای تبلیغات محیطی کدام است؟ اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر تبلیغات محیطی را تنها به بیلبوردها محدود می‌دانید؛ پس تا انتهای این مقاله از تاپراه با ما همراه باشید تا با انواع تبلیغات محیطی و موثرترین شیوه آن بیشتر آشنا شده و با یک تبلیغات اصولی، کسب‌وکار خود را رونق ببخشید.

انواع روش های تبلیغات محیطی کدام ها هستند؟

تبلیغات محیطی، قدیمی‌ترین نوع اطلاع‌رسانی و ارتباطات و از موثرترین روش‌های آن است. پایه و اساس این تبلیغات در تمدن‌های کهن و اولیه نیز به چشم می‌خورد؛ سنگ نوشته اعلان حقوق بشر توسط کوروش بزرگ یکی از نمونه‌های بزرگ و مشهور برای تبلیغات محیطی شمرده می‌شود. این نوع از تبلیغات در طول سال‌ها دچار تغییراتی شده و شیوه‌های مختلفی برای آن خلق شده است.

در ادامه به معرفی انواع روش های تبلیغات محیطی پرداخته و هر یک از آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بدانیم موثرترین روش تبلیغات محیطی کدام است.

تبلیغات بیلبورد

تبلیغات بیلبورد
تبلیغات بیلبورد

بیلبوردها محبوب‌ترین و پرکاربرد‌ترین انواع تبلیغات محیطی هستند که در ابعاد بزرگی ساخته شده و به طور معمول در حاشیه خیابان‌ها، آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و جاده‌ها قرار می‌گیرند. تبلیغات محیطی بیلبورد به 3 دسته بیلبوردهای ثابت، بیلبوردهای دیجیتال و بیلبوردهای تلفیقی تقسیم می‌شود.

بیلبوردهای ثابت به صورت چاپی هستند و همان طور که از نامشان پیداست ماهیت ثابتی دارند. بیلبوردهای دیجیتال دارای نمایشگرهای دیجیتالی بوده و بر روی LEDها پخش می‌شوند. بیلبوردهای تلفیقی در واقع تلیفیقی از دو بیلبورد ثابت و دیجیتالی هستند، به این صورت که بخشی از بیلبورد به صورت چاپی بوده و بخش دیگر آن دارای نمایشگر دیجیتالی است.

تبلیغات استرابورد

تبلیغات استرابورد
تبلیغات استرابورد

استرابوردها ابعاد کوچکتری نسبت به بیلبوردها دارند و به طور معمول دارای روشنایی نیستند. استرابوردها نیز یکی از انواع تبلیغات محیطی با محبوبیت بالا بوده و در تمام سطح شهر امکان نصب دارند.

تبلیغات عرشه پل

تبلیغات عرشه پل
تبلیغات عرشه پل

به احتمال زیاد روزانه چندین بار با این نوع از انواع تبلیغات محیطی روبه‌رو می‌شوید. پل‌های هوایی یکی از بهترین جایگاه‌ها برای انجام تبلیغات محیطی به شمار می‌روند و بیشتر کسب‌وکارها این نوع از تبلیغات را برای خود انتخاب می‌کنند.

تبلیغات محیطی لمپوست

تبلیغات محیطی لمپوست
تبلیغات محیطی لمپوست

لمپوست‌ها نوع دیگری از تبلیغات محیطی هستند که به صورت میله‌های مستطیلی شکل در اندازه‌های 1 متر در 3 متر ساخته شده و معمولا بر روی تیر چراغ‌های برق در وسط یا اطراف خیابان‌ها و بلوارها نصب می‌شوند. این نوع از تبلیغات به دو صورت دووجهی و چهاروجهی قابل اجرا بوده و نسبت به سایر المان‌های تبلیغاتی قیمت پایین‌تری دارند.

همچنین توجه داشته باشید که تبلیغات محیطی لمپوست کارایی بیشتری دارند و در مقابل شرایط مختلف آب‌وهوایی مقاوم‌تر هستند. البته این نکته را هم فراموش نکنید که انتخاب نوع تبلیغات محیطی به عوامل زیادی بستگی دارد و تنها با توجه به یک یا چند ویژگی نمی‌توان بهترین روش برای تبلیغات محیطی را انتخاب کرد. بهترین راه برای این که بتوانید پربازده‌ترین راه را برای تبلیغات محیطی انتخاب کنید؛ مشورت و راهنمایی گرفتن از افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه است.

کارشناسان ما در تیم تاپراه سال‌هاست در این زمینه فعالیت کرده و با تخصص و تجربه خود به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا بهترین روش تبلیغات محیطی را انتخاب کرده و با هزینه مناسب بیشترین بهره را از تبلیغات خود داشته باشد. شما هم اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید کسب‌وکار خود را گسترش داده و مشتریان بیشتری داشته باشید، می‌توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان ما در تماس بوده و بعد از مشاوره و راهنمایی از آن‌ها، رونقی حسابی به کار خود ببخشید.

تبلیغات های برد

تبلیغات های برد
تبلیغات های برد

های‌بردها تابلوهایی هستند که در مناطق پرتردد قرار گرفته و می‌توانند روش مناسبی برای معرفی محصول، خدمات و کسب‌کار شما به مخاطبان باشند.

لایت بردها (لایت باکس)

لایت بردها (لایت باکس)
لایت بردها (لایت باکس)

لایت بردها یا همان لایت باکس‌ها دارای نوری هستند که از شیت سطح تبلیغاتی تابیده و شب‌ها جلو بسیاری زیبایی دارند. این نوع از انواع تبلیغات محیطی دارای ابعاد و جنس‌های متفاوتی بوده و از نمونه‌های بسیار جذاب تبلیغات محیطی شمرده می‌شود.

برایت بردها

برایت بردها
برایت بردها

این نوع از تبلیغات محیطی نیز دارای نور در شب بوده و به همین دلیل هم می‌تواند توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده و توجه تعداد بیشتری از افراد را به تبلیغات شما جلب کنند.

تبلیغات محیطی؛ روشی موثر برای جلب توجه مخاطبان

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر فردی به مدت 9 روز و به طور پیوسته تبلیغات شما را ببیند، به صورت ناخودآگاه نام برند و نوع محصول یا خدمات شما را در ذهن او حک خواهد شد و در زمانی که قرار است بین شما و رقیبتان انتخابی انجام دهد قطعا انتخاب او برندی خواهد بود که شناخت بیشتری نسبت به آن دارد. همان طور که می‌بینید دیدن برند شما در جاهای مختلف منجر به اعتماد سازی مخاطب نسبت به شما خواهد شد و همین امر تعداد مشتریان شما را به طور قابل توجهی افزایش خواهد داد.

اهمیت تبلیغات محیطی انکار ناپذیر است و عدم استفاده از این پتانسل برای تبلیغات، منجر می‌شود تا طیف بسیار زیادی از مخاطبان خود را از دست بدهید. تیم کارشناسان ما در تاپراه در خدمت کسب‌وکارهای مختلف هستند تا بهترین مشاوره و راهنمایی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید تبلیغات محیطی خود را به طور موثر انجام داده و تعداد مخاطبان و مشتریان خود را افزایش دهید.

کارشناسان تیم ما ابتدا کسب‌وکار، خدمات و محصولات شما را بررسی کرده و باتوجه به بودجه و هدف شما از تبلیغات، بهترین شیوه برای تبلیغات محیطی را با قیمت مناسب و بازدهی بالا به شما پیشنهاد خواهند کرد. استفاده از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما به شما کمک می‌کند تا نگرانی از بابت بهینه بودن تبلیغات خود نداشته باشید. پس اگر به دنبال افزایش درآمد و افزایش مخاطبان و مشتریان خود هستید، فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و رشد کسب‌وکار را تجربه کنید.