تبلیغات محیطی چیست؟؛ آشنایی با اهمیت تبلیغات محیطی (OOH) در کسب و کارها

8 بهمن 1402
0 نظر
تبلیغات محیطی چیست؟؛ آشنایی با اهمیت تبلیغات محیطی (OOH) در کسب و کارها

آیا تاکنون به این سوال فکر کرده‌اید که روزانه با چند تبلیغ روبرو می‌شوید؟ تعداد آگهی‌هایی که در طول روز از طریق پلتفرم‌ها و ابزارهای موجود می‌بینید چقدر است؟ چند مورد از این تبلیغات محیطی در یاد شما می‌ماند؟ چند مورد از این تبلیغات می‌تواند شما را به انجام کار، خرید کالا یا استفاده از خدمتی خاص ترغیب کند؟ دنیای امروز ما دنیایی پر از تغییر و پرسرعت است؛ جلب توجه مخاطبان و تاثیرگذاری بر آن‌ها برای فروش محصولات و ارائه خدمات، کاری دشوار و چالشی بزرگ برای تمام کسب‌وکارها است.

در میان این رقابت تنگاتنگ بین ارائه دهندگان انواع خدمات و محصولات برای معرفی خود به مخاطبان، تبلیغات محیطی یکی از مهم‌ترین و بهترین ابزارهایی است که با قدرت بالای خود در زبانی بی‌کلام، تاثیر بسیار زیادی بر ذهن و هیجانات مخاطبان خود دارد. برای آشنایی بیشتر با تبلیغات محیطی و تاثیرات بالای آن بر مخاطبان، تا انتهای این مقاله از تاپراه با ما همراه باشید.

آشنایی با تبلیغات محیطی

آشنایی با تبلیغات محیطی
آشنایی با تبلیغات محیطی

مدیران و کارفرمایان انواع شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف سالانه هزینه بسیار زیادی را صرف تبلیغات می‌کنند تا بتوانند از این طریق نظر مخاطبان و افراد بیشتری را به سمت کالاها و خدمات خود جذب کرده و درنتیجه فروش بهتری را تجربه کنند. تبلیغات محیطی که به اختصار OOH (Out Of Home) نامیده می‌شود، یکی از بهترین روش‌های تبلیغات است. استفاده از این تبلیغات می‌تواند منجر به رشد تعداد مشتریان شما شده و در نهایت شما را به تعداد بیشتری از افراد بشناساند.

در حالت کلی به تمام تبلیغاتی که افراد آن را در خارج از خانه خود ببینند و توجه آن‌ها را به خود جلب کند، تبلیغات محیطی گفته می‌شود. تبلیغات محیطی هنری است که در آن پیام‌ها و تبلیغات کسب‌وکار شما با استفاده از ابزارها و فضاهای موجود در مکان‌های عمومی قرار می‌گیرد تا به این ترتیب افراد بیشتری با محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما آشنا شوند.

اهمیت تبلیغات محیطی

اهمیت تبلیغات محیطی
اهمیت تبلیغات محیطی

روزانه با چند مورد از تبلیغات محیطی روبرو می‌شوید؟ انواع بنرها، تراکت‌ها، استرابوردها، تبلیغات عرشه پل، تبلیغات لمپوست، بردها، لایت باکس‌ها، تبلیغات پنل شیشه‌ای انواع تبلیغات محیطی موجود در مراکز خرید و بسیاری از موارد دیگر از جمله تبلیغاتی هستند که بسیاری از افراد روزانه حداقل با چند مورد از آن‌ها روبرو می‌شوند. از این میان به نظر شما چند تبلیغ در ذهن مخاطب می‌ماند؟ چند تبلیغ می‌تواند اثرگذار باشد و مخاطب بالقوه را به مشتری تبدیل کند؟

با وجود انواع تبلیغات آنلاین و سایر روش‌های تبلیغات، هنوز هم تبلیغات محیطی یکی از تاثیرگذارترین تبلیغات و راهی موثر برای پیروزی در عرصه رقابت برای فروش کالاها یا خدمات کسب‌وکار شماست. جذب توجه مخاطبان، ایجاد ارتباط و ارزش افزوده برای برند و محصولات شما، تغییر نگرش و رفتارهای مخاطبان، وجود تعداد بالای رسانه‌ها در قسمت‌های مختلف شهر، افزایش اعتبار برند، افزایش ماندگاری در ذهن مخاطبان، انتقال ساده پیام و تنوع رسانه‌های محیطی همگی از جمله مواردی هستند که اهمیت تبلیغات محیطی را به خوبی نشان می‌دهند.

مزایا و معایب تبلیغات محیطی

مزایا و معایب تبلیغات محیطی
مزایا و معایب تبلیغات محیطی

استفاده از تبلیغات محیطی و روش‌های مختلف آن مزایا و معایب زیادی به همراه دارد؛ در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب تبلیغات محیطی خواهیم پرداخت:

مزایای استفاده از تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی در معابر عمومی قرار گرفته و توانایی بالایی در جلب توجه و خلق تجربه بصری و ذهنی برای مخاطبان دارند. برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از تبلیغات محیطی عبارتند از:

  • بزرگی اندازه و عدم امکان حذف یا نادیده گرفته شدن توسط مخاطبان
  • مختصر و مفید بودن
  • افزایش اعتبار برند
  • بازدهی بالا و اثرگذاری بر روی مخاطبان
  • ماندگاری در ذهن مخاطب
  • انتقال پیام به صورت ساده

معایب استفاده از تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی نیز همچون سایر انواع تبلیغات در کنار مزایای گفته شده معایبی هم به همراه دارند. در زیر به معایب استفاده از این تبلیغات اشاره خواهیم کرد:

  • نبود امکان اندازه‌گیری بازخورد دقیق از تبلیغات و تاثیر آن
  • بالا بودن هزینه در برخی از موارد
  • مواجه با دردسرهای اخذ مجوزهای لازم برای تبلیغات

توجه کنید که هر کدام از انواع تبلیغات در کنار مزایا، معایبی هم به همراه دارند. تبلیغات محیطی قدرت بالایی در گسترش کسب‌وکار و خدمات شما دارند و در صورت اجرای درست و برخورداری از اصول صحیح تبلیغات، برندی محبوب از شما در ذهن مخاطب ایجاد خواهند کرد. پلتفرم تاپراه در خدمت شماست تا به بهترین شیوه تبلیغات محیطی شما را مدیریت کرده و یک تبلیغ ماندگار و موثر برای کسب‌وکار شما ارائه دهد.

به یاد داشته باشید که تیم ما از ابتدای مسیر در کنار شماست؛ از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های قبل از تبلیغات گرفته تا انتخاب مکان مناسب، طراحی بنرها و پوسترها و اجاره مکان مناسب برای تبلیغات، همگی از جمله کارهایی هستند که تیم ما برای شما انجام خواهد داشت. با پلتفرم تاپراه، دیگر نیازی به مواجه با دردسرهای اخذ مجوز برای تبلیغات نخواهید داشت و می‌توانید با قیمت منطقی بهترین رسانه را رزرو کرده و تبلیغاتی جذاب و موثر را ارائه کنید.

تاپراه؛ بهترین پلتفرم تبلیغات محیطی در کشور

تاپراه؛ بهترین پلتفرم تبلیغات محیطی در کشور
تاپراه؛ بهترین پلتفرم تبلیغات محیطی در کشور

هدف اصلی هر شرکتی فروش محصولات و ارائه خدمات خود به مشتریان است؛ برای رسیدن به این هدف راه‌های زیادی وجود دارد. تبلیغات محیطی یکی از مناسب‌ترین و موثرترین راه‌ها برای شناسایی و فروش محصولات و خدمات است. مهم‌ترین مساله‌ای که در مورد تبلیغات محیطی وجود دارد، اثربخش بودن آن است؛ در صورتی که تبلیغات انتخابی شما اثربخش نباشد و نتوانید مخاطبان و مشتریان بالقوه خود را مورد هدف قرار دهید، تمام هزینه‌ها، زمان و انرژی مصرف شده برای این کار بیهوده خواهد بود.

انجام تبلیغات محیطی بر اساس اصول تبلیغات و رعایت نکات مهم از جمله : نحوه تبلیغات، انتخاب مکان مناسب ، طراحی پیام م و بسیاری از موارد دیگر در موثر بودن یک تبلیغ تاثیرگذار هستند. کارشناسان ما در تیم تاپراه با سال‌ها تخصص و تجربه در این زمینه در خدمت شما هستند تا راهنمایی‌های لازم را انجام داده و بهترین تبلیغات محیطی را برای کسب‌وکار شما انجام دهند.

تیم ما با در اختیار داشتن افراد متخصص و مجرب در این حوزه سال‌هاست به انجام فعالیت در این زمینه پرداخته و تمام فعالیت‌های مربوط به تبلیغات محیطی از مشاوره  قبل از انجام تبلیغات تا انتخاب روش و مکان مناسب برای این کار، اجاره بیلبورد و نصب آن را برای کسب‌وکارهای مختلف انجام داده است.

اگر به دنبال انجام یک تبلیغات محیطی موثر و تاثیرگذار هستید، اگر می‌خواهید در یاد مخاطبان بمانید و اگر دلتان نمی‌خواهد هزینه تبلیغات خود را هدر دهید، سری به صفحه تماس با ما سایت تاپراه زده و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. کارشناسان تیم ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند تا بتوانند شما را به بهترین شیوه راهنمایی کرده و دنیای جدیدی از تبلیغات و برجسته کردن برند را به شما معرفی کنند.