روش های نوین تبلیغات محیطی

30 خرداد 1403
0 نظر
روش های نوین تبلیغات محیطی

روش های نوین تبلیغات محیطی، به دلیل نوظهور بودن کمتر از سایر روش ها شناخته شده اند. روش نوین تبلیغات محیطی ترکیبی هوشمندانه از فناوری و تجربه است که نقش مهمی در جذب حداکثری مخاطب دارد. در این مطلب به سوالاتی نظیر روش های نوین تبلیغات محیطی چیست؟ چرا از روش های نوین تبلیغات محیطی استفاده کنیم؟ و نقش روش های نوین تبلیغات محیطی در جذب مخاطب چیست؟ پاسخ خواهیم داد.

روش‌های نوین تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات در فضای باز یا تبلیغات محیطی به تبلیغاتی گفته می شود که خارج از خانه مشتری و با هدف جلب توجه و شناساندن برند یا محصولی خاص به او ارائه می شود. این نوع تبلیغات از جمله روش های سنتی تبلیغات و بازاریابی است، اما توانسته خود را با فناوری های جدید تطبیق دهد و روش های نوین تبلیغات را به مشتری ارائه نماید. تبلیغات محیطی با روش های سنتی و نوین، جز استراتژی های اصلی بازاریابی بوده و نقش زیادی در ماندگار شدن نام برند در ذهن مخاطب دارد. روش های نوین تبلیغات محیطی فاصله زیادی با بیلبورد های ثابت و حمل و نقل سنتی دارد. در عصر دیجیتال امروزی که همه چیز با شتاب زیاد در حال پیشرفت است،صنعت تبلیغات در فضای باز نیز دستخوش تغییراتی شده است که نوید روش های نوین تبلیغات محیطی و امکانات هیجان انگیز را در این زمینه می دهد.

انواع روش های نوین تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی با استفاده از روش های گوناگون با توجه به اهداف کمپین های تبلیغاتی و سلیقه مخاطب هدف انجام می شود. روش های نوین تبلیغات محیطی شامل تبلیغات واقعیت افزوده، تبلیغات نورپردازی، نمایشگر های دیجیتال،تبلیغات مبتنی بر GPS و تبلیغات هولوگرافی است. در ادامه به شرح ویژگی های روش های نوین تبلیغات محیطی می پردازیم :

انواع روش های نوین تبلیغات محیطی

تبلیغات واقعیت افزوده، شیوه نوین تبلیغات محیطی

استفاده از فناوری واقعیت افزوده، از جمله روش های نوین تبلیغات محیطی به حساب می آید. واقعیت افزوده هر اشیاء یا المانی  است که با استفاده از پلتفرم های مختلف به محیط واقعی افزوده می شود بدون اینکه در واقعیت وجود داشته باشد. واقعیت افزوده را می توان با استفاده از ابزار هایی مانند لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت به نمایش گذاشت. اگر از برنامه اسنپ چت استفاده کرده باشید، درک مفهوم واقعیت افزوده برایتان آسان خواهد بود. تغییر چهره و اضافه شدن اجزایی مانند عینک یا کلاه توسط برنامه به چهره فرد، بدون اینکه در واقعیت وجود داشته باشد، نمونه ای کاربردی از واقعیت افزوده است. امروزه با گسترش تکنولوژی، واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی، جایگاه ویژه ای در صنعت بازاریابی و تبلیغات، به خصوص تبلیغات محیطی، پیدا کرده است و جز روش های نوین در این حیطه می باشد. از واقعیت افزوده می توان در قالب نمایشگر های بزرگ تبلیغاتی یا تبلیغات در نقطه فروش استفاده کرد.

بهترین روش تبلیغات محیطی

تبلیغات نورپردازی

تبلیغات با استفاده از نورپردازی از پروژکتورها یکی دیگر از روش های نوین تبلیغات محیطی است. حتما نورپردازی روی ساختمان هایی معروف همچون برج میلاد و برج خلیفه را دیده اید. تبلیغات محیطی را نیز می توان با استفاده از این روش انجام داد. تبلیغات نورپردازی را می توان روی ساختمانها، دیوار ها، زمین یا سقف انجام داد. مزیت تبلیغات نورپردازی در این است که بسیار جذاب بوده و باعث جلب توجه مخاطب می شود و هزینه نسبتا کمتری دارد اما تنها ایرادی که دارد این است که فقط درشب قابل انجام است.

تبلیغات نورپردازی را می توان به صورت دو بعدی، سه بعدی، متحرک یا ثابت اجرا کرد. تصور کنید تصویر لوگو یک برند خاص با استفاده از نور های رنگی، روی دیواری بلند نقش ببندد. تبلیغات نورپردازی به عنوان شیوه نوین تبلیغات محیطی، قطعا یکی از روش های موفق در زمینه بازاریابی است.

تبلیغات هولوگرافی، روشی نوین در تبلیغات محیطی

هولوگرام، نسل جدیدی از روش های نوین تبلیغات محیطی است که با ایجاد تصاویر سه بعدی به برجسته کردن نام برند، محصول و خدمات کمک می کند. از هولوگرافی می توان در زمینه های مختلف تبلیغاتی، هنری، تفریحی و آموزشی استفاده کرد. هولوگرافی علم ساخت هولوگرام است و هولوگرام، ثبت تصاویر به دست آمده از از یک نور بازتاب شده از سطح مشخص است. برای دیدن تصاویر سه بعدی هولوگرام نیازی به استفاده از ابزار هایی همچون عینک ها و گجت ها نیست.

نمایشگر های دیجیتال

نمایشگر های دیجیتال یا تلویزیون های شهری نوع دیگری از روش های نوین تبلیغات محیطی هستند که امکان نمایش گزینه های پویا و قابل تنظیم در آنها وجود دارد. در نمایشگر های دیجیتال محیطی می توان محتوا های متنوع از تصاویر ثابت گرفته تا فیلم را به مخاطب ارائه کرد. نمایشگر های دیجیتال نمونه ای از روش های نوین تبلیغات است که با روش های خلاقانه و تعاملی، مخاطبان را درگیر می کند.

تبلیغات مبتنی بر GPS

تبلیغات مبتنی بر مکان و فناوری GPS با اینکه کمی پیچیده است، اما جز روش های نوین تبلیغات محیطی می باشد. در این روش تبلیغ کنندگان می توانند مکان های خاص را مورد هدف قرار داده و به لطف گوشی های هوشمند، پیام تبلیغاتی خود را به مشتری های بالقوه‌، حین عبور از آن مکان ارسال کند. مثلا یک کافی شاپ می تواند در حین عبور افراد از مکان های نزدیک آن، پیامک تبلیغاتی به گوشی هوشمند آنها بفرستد و آنان را وسوسه کند تا برای صرف یک نوشیدنی توقف نمایند.

انواع ابزار های تبلیغات محیطی

نقش روش های نوین تبلیغات محیطی در جذب مخاطب چیست؟

نقش روش های نوین تبلیغات محیطی در جذب مخاطب چیست؟

استفاده از روش های نوین تبلیغات محیطی به دلیل ادغام تکنولوژی و سیاست های بازاریابی می تواند از جذابیت بالایی به خصوص برای نسل جوان برخوردار باشد. تبلیغات واقعیت افزوده، نورپردازی و هولوگرافی از جمله روش های  نوین تبلیغات محیطی هستند که می توانند به جذب مخاطب حداکثری و رسیدن به اهداف کمپین های تبلیغاتی کمک زیادی کنند. طبیعی است وجود تصاویر سه بعدی متحرک در مسیر حرکت عابرین پیاده یا ماشین ها می تواند باعث توقف لحظه ای شود و مخاطب را وادار به برقراری ارتباط با پیام تبلیغاتی شما نماید. بنابراین می توان گفت که روش های نوین تبلیغات محیطی، جذابیت بیشتری برای مخاطب دارند و می توانند موثر تر از سایر روش ها مخاطب را جذب کنند.

نتیجه گیری

آینده تبلیغات در فضای باز با استفاده از روش های نوین تبلیغات محیطی، چشم اندازی پر جنب و جوش از فناوری است. از بیلبورد های دیجیتال تا تجربه های واقعیت افزوده و نمایشگر های هولوگرافی سه بعدی، همگی جز روش های نوین تبلیغات در فضای باز هستند. همانطور که تکنولوژی به پیشرفت خود ادامه می دهد و ترجیحات مصرف کنندگان تکامل می یابد، با این حال تبلیغات در فضای باز به عنوان رسانه ای پویا و قدرتمند برای ارتباط با مخاطبان در دنیای فیزیکی باقی مانده است. برای پیشرفت در این محیط متغیر که دائما در حال پیشرفت است، تبلیغ کنندگان و بازاریابان باید نهایت استفاده را از این روند ها و فناوری های نوظهور بکنند. به عبارت دیگر پلتفرم ها و شرکت های تبلیغاتی وظیفه دارند تا با استفاده از روش های نوین تبلیغات محیطی، دنیای بیرون و محیط جامعه را به یک بوم جذاب و تعاملی برای داستان سرایی تبدیل کنند تا مخاطب بتواند در کنار لذت بردن از تبلیغات، با کسب و کار های مختلف تعامل کند.

اگر آماده دیده شدن و درخشش در تبلیغات محیطی هستید با تاپراه تماس بگیرید تا با راه حل های استراتژیک تبلیغات در فضای باز، شما را راهنمایی کنیم.