انواع تبلیغات شهری

10 تیر 1403
0 نظر
انواع تبلیغات شهری

تبلیغات شهری، نوعی استراتژی بازاریابی برای دستیابی به مخاطب در محیط های متمرکز تر همچون یک شهر یا کلان شهر است. تبلیغات شهری انواع مختلفی دارد، مانند تبلیغات بیلبورد، تبلیغات لایت برد، تبلیغات پوستر، تبلیغات عرشه پل و…. تفاوت تبلیغات محیطی با تبلیغات شهری در جمعیت هدف آنهاست. از مزیت های تبلیغات شهری این است که با جلب توجه مخاطب و تاثیر در ضمیر ناخودآگاه او، نام برند خاصی را در ذهن او حک می کند و مخاطب هنگام خرید قطعا محصولی را خریداری خواهد کرد که از قبل حداقل با نام آن آشنایی دارد. در این مطلب از تاپراه قصد داریم شما را با انواع تبلیغات شهری آشنا کنیم.

آشنایی با تبلیغات شهری

تبلیغات شهری به هر استراتژی بازاریابی گفته می شود که به بهترین وجه جمعیت یک  شهر را هدف قرار دهد. جمعیت شهری معمولا متراکم تر و متمركز تر است و می توان آنها را با استراتژی های بازاریابی شهری در معرض یک پیام تبلیغاتی خاص قرار داد. تبلیغات شهری، نوعی تبلیغات محیطی است که با استفاده از ابزار های تبلیغات محیطی در محیط شهر انجام میشود و جمعیت هدف آن مردم یک شهر خاص می باشد. تبلیغات شهری نوعی خاص از تبلیغات محیطی یا Out of home advertising است که به اختصار تبلیغات OOH نیز گفته می شود. تبلیغات محیطی با هدف جلب توجه مخاطب در سطح گسترده و در فضای باز انجام می شود. تبلیغات محیطی هر نوعی تبلیغی است که خارج از خانه مشتری با او ارتباط برقرار کرده و پیام تبلیغاتی خاصی را به او می رساند. برای انجام تبلیغات محیطی و شهری از هر نوع رسانه سمعی و بصری که بتواند پیام کمپین تبلیغاتی را به مخاطب برساند، استفاده می کنند.

مطالب مرتبط: تبلیغات محیطی در کسب و کار ها

هدف تبلیغات محیطی (شهری) چیست؟

مردم یک شهر بیشترین وقت خود را در بیرون از خانه و در حال تردد و عبور و مرور در شهر می گذرانند. این موضوع نشان می دهد که استفاده ار تبلیغات محیطی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. به طور کلی هدف از انجام تبلیغات محیطی عبارتند از :

  • افزایش آگاهی در مورد برند
  • هدف قرار دادن منطقه جغرافیایی خاص
  • معرفی محصول یا خدمات
  • اطلاع رسانی در مورد تغییرات یک محصول یا برند
  • ایجاد تعامل بیشتر با مشتری
  • افزایش فروش کالا و خدمات

هدف تبلیغات محیطی (شهری) چیست؟

انواع تبلیغات شهری

تبلیغات محیطی در شهر با استفاده از ابزار های مختلف و با انواع روش ها انجام می گیرد. در ادامه مطلب به انواع تبلیغات شهری می پردازیم

تبلیغات بیلبورد

بیلبورد ها جز جذاب ترین رسانه های تبلیغات محیطی و تبلیغات شهری به شمار می روند. بیلبورد به دلیل بزرگ بودن، بیشتر در معرض دید مخاطب قرار دارد و اغلب در جلب توجه مشتری موفق عمل می کند. بیلبورد ها دارای انواع مختلف ثابت، دیجیتال و یا تلفیقی از هر دو هستند. بیلبورد را می توان با توجه به هدف کمپین تبلیغاتی در هر نقطه ای از شهر نصب کرد. اغلب بیلبورد ها دارای رنگ های شاد و خاص هستند که آنها را از محیط اطراف متمایز می کند. پیام تبلیغاتی حک شده روی بیلبورد نیز باید گویا و کوتاه باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات بیلبورد و رزرو انواع بیلبورد های شهری در نقاط مختلف کشور می توانید با تیم تاپراه تماس بگیرید.

تبلیغات عرشه پل

پل های هوایی مسیر عبور عابر پیاده در شهر ها هستند که بر روی خیابان ها و مسیر های پر تردد و پر ترافیک نصب می شوند. می توان از عرشه پل های هوایی برای نصب تبلیغات محیطی در شهر ها استفاده کرد. تبلیغات عرشه پل نیز به دلیل کثرت تردد عابرین پیاده و نیز رانندگان می تواند در انتقال پیام تبلیغاتی موفق عمل کند.

تبلیغات های برد

تبلیغات های برد نوعی تبلیغات شهری است که می توان آنها را در اکثر نقاط شهر نصب کرد. های برد ها هنگام کمبود بیلبورد های تبلیغاتی اهمیت می یابند و می توانند نقش موثری در انتقال پیام تبلیغاتی ایفا کنند. های برد اندازه ای کوچک تر از بیلبورد دارد و معمولا در ارتفاع کمتر نصب می شود.

مطالب مرتبط: انواع تبلیغات شهری در ایران

تبلیغات برایت برد

وجه تمایز برایت برد ها به عنوان یکی از انواع تبلیغات شهری داشتن نور است. برایت برد ها با استفاده از نور جانبی در شب نیز دیده می شوند و این مزیت می تواند باعث افزایش محبوبیت آنها شود. دیده شدن برایت برد ها در هر ساعت از شبانه روز باعث ایجاد جذابیت بصری و جلب نظر مخاطب هدف می شود.

تبلیغات حمل و نقل

تبلیغات حمل و نقل

تبلیغات حمل و نقل یا ترانزیت، تبلیغاتی هستند که روی بدنه وسایل نقلیه عمومی  همچون اتوبوس ها، تاکسی ها و مترو نصب می شوند. این نوع تبلیغات نیز می تواند مخاطب گسترده ای را هدف قرار دهد، چون وسایل حمل و نقل عمومی مسافت های طولانی را در شهر طی می کنند و قطعا مردم زیادی آنها را می بینند.

تبلیغات مبلمان خیابانی

مبلمان خیابانی شامل انواع نیمکت ها، ایستگاه های اتوبوس، کیوسک ها، دکه های روزنامه فروشی ، پیاده رو و… در سطح شهراست. به تبلیغات نصب شده بر روی مبلمان شهری، تبلیغات مبلمان خیابانی یا شهری می گویند که به صورت چاپی یا دیجیتال انجام می شود.

مطالب مرتبط: تبلیغات محیطی در روابط عمومی

تبلیغات ساختمانی

نوع دیگری از تبلیغات شهری و محیطی، تبلیغات ساختمانی است که بر روی دیوار ساختمان های بزرگ و مهم یک شهر انجام می شود. این نوع تبلیغات می تواند شامل تبلیغات چاپی مانند انواع دیوار نویسی ، دیجیتال و یا نصب بنر بر روی دیوار باشد.

تبلیغات پنل شیشه ای

پنل های شیشه ای CLB در اکثر معابر شهری نصب می شود و چون ارتفاع کمتری دارد می تواند به آسانی با مخاطب ارتباط برقرار کند. پنل های شیشه ای هزینه کمتری دارند و از این رو بسیار محبوب هستند.علاوه بر موارد فوق تبلیغات سازه های بادی، تبلیغات در مترو، تبلیغات در پمپ بنزین ها، تبلیغات در نقطه فروش یا مراکز خرید، تبلیغات لایت، برد، تبلیغات لایت باکس، تبلیغات لمپوست، تبلیغات بنر، تبلیغات استرابورد، تبلیغات استند و… از انواع دیگر تبلیغات محیطی و تبلیغات شهری هستند که می توانند به کسب و کار در برند سازی و شناساندن محصول خود به مخاطب کمک کنند.

سخن پایانی

تبلیغات شهری نوعی تبلیغات محیطی است که به جغرافیای یک شهر خاص محدود می شود. تبلیغات شهری انواع مختلفی دارد. از جمله انواع تبلیغات شهری می توان به بیلبورد ها، استرابورد ها، لمپوست ها، پنل های شیشه ای، لایت باکس ها، نمایشگر های دیجیتال، عرشه پل های هوایی و… اشاره کرد. تبلیغات شهری برای موفقیت یک کسب و کار در فضای بومی خود الزامی است. برای داشتن تبلیغات محیطی و شهری موفق باید به مواردی همچون شناخت دقیق محصول، مخاطب هدف، بودجه و هدف کمپین تبلیغاتی توجه کرد. تبلیغات محیطی و شهری اگر اصولی انجام شود، می تواند به عنوان مکمل سایر روش ها و کانال های بازاریابی، به افزایش فروش کالا و خدمات، که هدف نهایی هر کمپین بازاریابی است، کمک کند. قطعا انجام هر گونه تبلیغات موفقی، باید توسط افراد متخصص و مجرب در زمینه بازاریابی انجام شود. اگر به دنبال دیده شدن برند یا کسب و کار خود هستید، می توانید با اطمینان خاطر، تبلیغات محیطی و شهری خودرا به تاپراه بسپارید. ما در تاپراه صفر تا صد خدمات تبلیغات محیطی از مشاوره تبلیغاتی تا اجاره و رزرو انواع سازه های تبلیغاتی را برای مشتریان خود ارائه می کنیم.