هدف تبلیغات محیطی

21 خرداد 1403
0 نظر
هدف تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی، نوعی تبلیغ با رویکرد خلاقانه است که اغلب در فضای باز شهری، معابر عمومی و مراکز خرید و به طور کلی مکان های پر تردد قرار می گیرد. هدف تبلیغات محیطی معرفی برند ها و محصولات به مردم در سطح گسترده است. تبلیغات محیطی با هدف ایجاد رویکرد های جدید برای شرکت ها در جهت دستیابی به مشتری انجام می شود. تبلیغات محیطی پتانسیل دستیابی به مخاطب گسترده ای را دارد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی بین شرکت ها و کسب و کار ها برخوردار می باشد.

هدف از انجام تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی یا تبلیغات خارج از خانه که به اختصار OOHنامیده می شود، به هر نوع رسانه در دنیای فیزیکی گفته می شود که برای مقاصد تجاری، آموزشی، تاثیر گذاری بر رفتار و یا ارائه آگاهی به عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد. تبلیغات محیطی با اهداف گوناگون انجام می شود، به طور کلی هدف از انجام هر تبلیغی جلب مشتری برای ارائه خدمات و محصولات است. هدف اصلی تبلیغات محیطی معرفی و شناساندن خدمات، محصولات، و برند ها به مشتری است. وجه تمایز تبلیغات محیطی با سایر تبلیغات این است که در سطح وسیعی انجام می شود و می تواند طیف گسترده ای از جامعه را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین شرکت ها با انجام تبلیغات در سطح شهر و فضا های عمومی می توانند، محصول و برند خود را در معرض دید عده ی زیادی از مردم جامعه قرار دهند. تبلیغات محیطی به عنوان یکی از ارزشمند ترین شکل های تبلیغاتی، بخش مهمی از هر تلاش استراتژیک برای دستیابی به مخاطبان گسترده ای از مشتریان بالقوه است.

مطالب مرتبط: مزایا و معایب تبلیغات محیطی

چرا تبلیغات محیطی مهم است؟

چرا تبلیغات محیطی مهم است؟

تبلیغات محیطی از اهمین بالایی برخوردار است زیرا به برند ها این توانایی را می دهد که با تصاویر جذاب و پیام های قدرتمند به گروه های بزرگی از مصرف کنندگان دسترسی پیدا کنند. تبلیغات محیطی در طول زمان ثابت کرده است که قدرتمند است و یک کانال ضروری در بین رسانه های بازاریابی محسوب می شود. تبلیغات محیطی با پیشرفت فناوری، هدف گیری، جمعیت شناختی، روانشناسی و اندازه گیری های مهم به تکامل خود ادامه می دهد. این نوع تبلیغات می تواند چشم انداز های خلاقانه بی پایانی را به یک برند یا شرکت  ارائه کند. به عبارت دیگر یک کمپین تبلیغاتی در محیط باز فرصتی مناسب برای یک نام تجاری است که می تواند به دنیای مصرف کنندگان وارد شود. در دنیایی که رقابت بین تبلیغ کنندگان آنلاین شدید است، تبلیغات محیطی می تواند مسیری را به برند ها و شرکت ها نشان دهد که بتوانند مستقیما با مخاطب ارتباط برقرار کرده و پیام خود را انتقال دهند.

چرا با وجود رسانه های آنلاين، تبلیغات محیطی همچنان مهم است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا با وجود رسانه های آنلاین بی شمار همچون انواع شبکه‌های اجتماعی و دسترسی اکثر مردم به فضای مجازی، هنوز هم تبلیغات محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است؟ با توجه به اینکه مردم  وقت زیادی را در بیرون از خانه سپری می کنند، امکان دیده شدن تبلیغات محیطی در این شرایط بسیار بیشتر و تاثیر گذار تر از دیگر انواع تبلیغات است. تبلیغات در فضای باز همیشه توانسته مخاطب را جذب کند و برند ها را به صورت متمایز در ذهن مخاطب حک نماید. تبلیغات محیطی می تواند مخاطبان انبوهی را هدف قرار دهد، این یک راه عالی برای افزایش اعتبار برند است.

رسانه های تبلیغات در فضای باز

رسانه های تبلیغات در فضای باز

تبلیغات محیطی به طور استراتژیک از چندین قالب رسانه ای برای ترویج کسب و کار ها و دستیابی به مخاطبان استفاده می کند و در عین حال بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. در ادامه به برخی از رسانه های اصلی تبلیغات محیطی  اشاره می کنیم :

بیلبورد ها

نمایشگر های استاتیک بزرگ که اغلب در محل های پر تردد در معرض دید عموم مردم قرار می گیرند. بیلبورد ها چون اندازه بزرگ دارند، به راحتی قابل مشاهده هستند و پیام تاثیر گذاری را به همراه دارند. با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، شرکت ها از بیلبورد های دیجیتال نیز برای ماندن در مسیر تبلیغات و دستیابی به مخاطبان گسترده تر استفاده می کنند.

پوستر ها

پوستر در واقع نسخه کوچک بیلبورد است که اغلب در قسمت بیرونی ساختمان ها، ایستگاه های اتوبوس و… نصب می شود. پوستر یکی از انواع ثابت تبلیغات در فضای باز است که هزینه ی کمتری نسبت به بیلبورد دارد.

تبلیغات حمل و نقل

یکی از محبوب ترین ابزار های تبلیغاتی در فضای باز، استفاده از وستیل حمل و نقل به خصوص حمل و نقل عمومی است. این نوع تبلیغات در مترو، اتوبوس، تاکسی و… انجام می شود.

مطالب مرتبط: آشنایی با انواع تبلیغات محیطی

تبلیغات فرودگاهی

در فرودگاه ها تبلیغات متعددی  در مناطقی همچون پله برقی، آسانسور، دیوار ترمینال و… مشاهده می شود. این تکنیک تبلیغات برای هدف قرار دادن مسافران بین المللی نیز بسیار موثر است.

هدف گذاری در تبلیغات محیطی

هدف قرار دادن مخاطب در تبلیغات محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است. در شرایطی که همه به تبلیغات دیجیتال روی آورده‌اند، تکنیک های مورد استفاده در هدف قرار دادن مخاطب، هنگام انجام تبلیغات محیطی برای رسیدن به هدف مورد نظر مهم است و به کسب و کار ها کمک می کند تا با انتخاب زمان و مکان درست به جمعیت هدف و اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنند. معمولا هدف‌گذاری تبلیغات محیطی را باید به افراد متخصص در زمینه بازاریابی و تبلیغات در فضای باز بسپارید تا با برچسب گذاری جغرافیایی صحیح، برچسب گذاری رفتاری و جمعیتی، ادغام انواع رسانه های اجتماعی و… بتوانند، کمپین موثری در زمینه تبلیغات محیطی به شما ارائه کنند.

سخن پایانی

تبلیغات در فضای باز یا تبلیغات محیطی با بکار گیری انواع رسانه های فیزیکی همچون، بیلبورد ها، استرابورد ها، پوستر ها و… انجام می شود. هدف اصلی تبلیغات محیطی دادن آگاهی موثر در مورد کسب و کار ها، برند ها و محصولات خاص است. تبلیغات محیطی اغلب با هدف دسترسی گسترده به مخاطب صورت می گیرد، چراکه در تبلیغات محیطی، طیف زیادی از مردم در معرض تبلیغات قرار گرفته و به صورت ناخودآگاه از آن تاثیر می گیرند. اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید با خیال راحت تبلیغات محیطی برند خود را به تاپراه بسپارید. ما با هدف گذاری درست و استفاده از تمام پتانسیل های تبلیغاتی، به شما در دستیابی کامل به اهداف تبلیغات محیطی کمک خواهیم کرد.