انواع سازه های تبلیغات محیطی

22 خرداد 1403
0 نظر

تبلیغات در محیط بیرون از خانه مشتری و فضا های عمومی را تبلیغات محیطی می گویند. این نوع تبلیغات که با نام های تبلیغات در فضای باز یا تبلیغات خارج از خانه نیز شناخته می شود، با هدف آگاهی رسانی در مورد برند ها و محصولات و نیز تثبیت رفتار های پایدار در مشتری انجام می شود. برای انجام تبلیغات محیطی از سازه های مختلف فیزیکی در محیط شهر استفاده می کنند. سازه های تبلیغات محیطی انواع مختلفی مانند بیلبورد های استاتیک، بیلبورد های دیجیتال، لمپوست ها، استند ها، استرابورد ها ودارند  که با توجه به نیاز و شرایط هر برند و نیز جغرافیای منطقه مورد استفاده قرار می گیرند. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع سازه های تبلیغات محیطی آشنا کنیم.

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی در معابر عمومی، فضاهای شلوغ و پرتردد و نیز مراکز خرید انجام می شود. تبلیغات در فضای باز چون به جمع کثیری از مردم ارائه می شود، امکان دیده شدن آن بیشتر است و اغلب به صورت ناخودآگاه توجه اکثریت جامعه را به خود جلب می کند. این نوع تبلیغات با اینکه جز تبلیغات سنتی به شمار می آید، اما همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد و موفقیت چشمگیری در ارائه پیام برند های مختلف و جذب مشتری دارد. برخلاف تبلیغات دیجیتال و آنلاین، برای انجام تبلیغات محیطی به ابزار و سازه های فیزیکی نیاز است که در سطح شهر و مکان های استراتژیک برای دیده شدن قرار می گیرند.

سازه های تبلیغات محیطی

سازه های تبلیغات محیطی

سازه های مورد استفاده برای تبلیغات محیطی اغلب فیزیکی  و قابل لمس هستند و در مکان های مختلفی همچون اتوبان ها، بزرگراه ها، مبلمان شهری، مترو و روی اتوبوس ها ونصب می شوند. این سازه ها معمولا دارای قاب و پایه ای فلزی و مقاوم هستند تا بتواند در برابر تغییرات آب و هوایی از پوستر و بنر ها محافظت کند. اگر هنگام تردد در شهر به تبلیغاتی که روی بیلبورد ها، عرشه پل های عابر پیاده و یا کنار کیوسک ها و نیمکت های ایستگاه های اتوبوس قرار دارد، توجه کنید، متوجه طراحی منحصر به فرد این سازه ها خواهید شد.

مطالب مرتبط: هدف تبلیغات محیطی

انواع سازه های تبلیغات محیطی

برای انجام تبلیغات محیطی با ابراز های مختلف فیزیکی از سازه های مختلف استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع سازه های تبلیغات محیطی می پردازیم :

بیلبورد

مطمئنا اولین سازه تبلیغات محیطی که به ذهن میرسد، بیلبورد است. چون بیلبورد های دید بهتری دارند و بزرگ هستند، از محبوبیت بالایی برخوردارند. بیلبورد های استاتیک  و کلاسیک را در سراسر جهان در کنار اتوبان ها و بزرگراه ها خواهید یافت. با اینکه استفاده از بیلبورد ها قدمت زیادی دارد، اما آنها همچنان در جلب نظر مخاطب موثر و موفق هستند چون اغلب در مناطق شلوغ و پرتردد نصب می شوند. راز موفقیت بیلبورد ها در محتوای چشم نواز و طرح های گرافیکی خلاق و جسورانه است تا بتواند در مدت زمان اندک، توجه مخاطب را به خود جلب کرده و پیام خود را انتقال دهد. بیلبورد های دو نوع سنتی و دیجیتال دارند.

بیلبورد های استاتیک از انواع سنتی بیلبورد هستند که اغلب پانل بزرگی دارند و پوستر چاپ شده حاوی پیام تبلیغاتی روی آن قرار می گیرد.

بیلبورد های دیجیتال که به آنها تلویزیون های شهری نیز گفته می شود، نسل جدیدی از سازه های تبلیغات محیطی هستند که در آن ها از محتوای پویا استفاده می شود. در بیلبورد های دیجیتال می توان به صورت زمان بندی شده چندین تبلیغ مختلف را به مخاطب ارائه کرد.

با اینکه بیلبورد ها جز موفق ترین سازه های تبلیغات محیطی هستند، با این وجود میزان موفقیت آن ها به مکان جغرافیایی، ميزان استقبال مخاطب از تبلیغات در فضای باز و نیز الگوی ترافیک در محدوده نصب بیلبورد بستگی دارد.

لمپوست

لمپوست ها نوع دیگری از سازه های تبلیغات محیطی به شمار می روند، لمپوست ها را می توانید در جاده ها  به خصوص طرفیت تیر های چراغ برق مشاهده کنید. لمپوست ها اندازه های مختلف دارند، اما به طور معمول به شکل مستطیل های 1 در 3 متر ساخته می شوند و بنر تبلیغاتی چاپ شده بر روی آن نصب می شود. این سازه تبلیغات محیطی چون کم هزینه است و در جاده های پر تردد نصب می شود، محبوبیت بالایی دارند.

عرشه پل های عابر پیاده

عرشه پل های عابر پیاده

پل عابر پیاده یکی دیگر از سازه های موفق در صنعت تبلیغات محیطی است. پل های عابر پیاده اغلب در مکان های شلوغ با ترافیک بالا و بر روی گذرگاه های پرتردد ساخته شده اند، به همین دلیل امکان دیده شدن پیام تبلیغاتی روی آنها بسیار زیاد است. پل های عابر پیاده هم داخل شهر و هم خارج شهر قرار دارند و می توان از آنها به عنوان سازه تبلیغات محیطی استفاده کرد. در این نوع تبلیغات، بیلبورد های تبلیغاتی را روی عرشه پل های عابر پیاده نصب می کنند.

لایت بورد ها

لایت بورد های نوع خاصی از انواع سازه های تبلیغات محیطی هستند که روی آنها روشنایی مانند لامپ تعبیه شده است. مزیت اصلی استفاده از لایت بورد  است که امکان دیده شدن پیام تبلیغاتی روی آن، در هر ساعت از شبانه روز ممکن است. لایت بورد ها را اغلب در مکان های کم نور همچون مترو نصب می کنند. لایت بورد ها در جاده ها و بزرگراه ها در شب قابل مشاهده هستند.

مطالب مرتبط: آشنایی با انواع تبلیغات محیطی

استند ها

استند ها نوعی سازه تبلیغات محیطی، کم هزینه و مقرون به صرفه است که وزن کمی دارد و در هر نقطه ای از شهر قابل نصب می باشد. استند ها معمولا مستطیلی شکل بوده و ابعاد و اندازه های گوناگون دارند.

اتوبوس ها

اتوبوس ها نیز می توانند به عنوان یکی از انواع سازه های تبلیغات محیطی قلمداد شوند. اتوبوس که وسیله ی حمل و نقل عمومی است، در نقاط زیادی از شهر تردد می کند و امکان دیده شدن آن زیاد است. اتوبوس جز بیلبورد های سیار در تبلیغات محیطی می باشد که می توان طرح های تبلیغاتی چشم نواز با گرافیک های جسورانه و رنگارنگ را روی آن طراحی کرد تا توجه بیننده را به خود جلب کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، استرابورد، مبلمان شهری، دیوار های ساختمان های بزرگ ونیز می توانند جز سازه های تبلیغات محیطی دسته بندی شوند. تبلیغات محیطی همچنین در مراکز خرید، هتل ها، مجتمع های تجاری، فرودگاه ها ونیز قابل انجام است.

کدام سازه تبلیغات محیطی را اجرای تبلیغات را انتخاب کنیم؟

انتخاب نوع سازه تبلیغات محیطی را باید با توجه به هدف کمپین تبلیغاتی، بودجه تخصیص یافته و نیز پس از شناسایی مخاطب هدف تبلیغات خود با مشاوره شرکت تبلیغاتی انتخاب نمایید تا درصد موفقیت و بازده تبلیغات شما افزایش یابد. هر سازه تبلیغات با توجه به استراتژی تبلیغاتی خاص طراحی و ساخته شده است و کاربرد های خاص خود را دارد. با این حال شواهد حاکی از آن است که بیلبورد ها، استرابورد ها و نیز پل های عابر پیاده از جمله سازه های پر بازده تبلیغات محیطی هستند.

اگر به دنبال اجرای تبلیغات محیطی با استفاده از مناسب ترین سازه تبلیغات محیطی هستید، با متخصصان تبلیغاتی ما در تاپراه  تماس بگیرید تا پس از مشاوره دقیق، بتوانید ثبت سفارش کنید.